Jak se orientovat při výběru kvalitního ručníku

 

Ručníky, osušky, koupelnové předložky jsou zajisté nedílnou součástí každé domácnosti. Jejich úkolem je nejen nás dobře osušit, ale dodat krásný a útulný vzhled naší koupelně. Je jisté, že vhodně zvolená barva může vytvořit i z jinak nudné koupelny luxusní a příjemný prostor, ale určitě nedoporučujeme, aby byla vašim hlavním vodítkem při výběru. Dnes se s Vámi zamyslíme nad otázkou, jak koupelnové textilie vybírat a čemu věnovat dostatečnou pozornost.
Velmi důležitým ukazatelem kvality je bezesporu  gramáž, která vyjadřuje hmotnost tkaniny v gramech na jeden metr čtvereční. S rostoucí gramáží roste množství použitého materiálu a s tím i kvalita tkaniny. Ručníky a osušky jsou potom příjemnější, tvarově stálejší, hebčí a rozhodně odolnější proti mechanickému poškození. Doporučujeme vyhýbat se ručníkům s gramáží nižší než 450 g/m2. Nejvyšší luxus zajišťují ručníky s gramáží přes 700 g/m2.
Gramáž není jediná, kterou se řídí kvalita. Je dobré se orientovat i podle použitého materiálu při výrobě a délky vlákna a smyček. Čím delší smyčka, tím vyšší savost a absorbce vody. Dlouhý vlas je zodpovědný za měkkost a kratší vlas s velkou hustotou nám zase zajistí skvělý masážní efekt. Všechny výše zmiňované prvky jako je hustota a délka smyček se určitě projeví i v ceně tkanin. Čím vyšší kvalita, tím vyšší cena. Je na každém zákazníkovi a jeho prioritách, jestli si potrpí na kvalitu a vysokou životnost ručníků a osušek nebo preferuje nízkou cenu. Pozor, není zákonnou povinností výrobců ani prodejců uvádět gramáž textilií. Jestliže na výrobku údaj o váze nenajdete, tak se mu raději vyhněte. Nevíte, co kupujete a mohli byste se  nechat napálit.
Ručníky ze stoprocentní bavlny jsou určitě nejžádanější, ale stále větší popularitu si získavají i textilie s bambusovou viskózou. Ručníky složené z bavlny a z bambusové viskózy mají gramáž až 720 g/m² a rozhodně nezklamou i toho nejnáročnějšího zákazníka. Bambus se projevuje svojí antibakteriální funkcí a tudíž se v něm nemnoží bakterie a nedochází k produkci nepříjemných pachů. Proto je rádi doporučujeme zákazníkům, kteří mají koupelny bez možnosti přirozeného větrání. Za zmínku stojí určitě i vysoká savost produktů s bambusovým vláknem. Je až 3x vyšší než nabízí ostatní materiály a to už je pádný argument. 
I výběru koupelnových předložek bychom měli věnovat pozornost. Řídíme se požadavky na bezpečnost, kvalitu materiálu a údržbu. V našem obchodě můžete vybírat jednobarevné, s bambusem, vzorované, s křišťály Swarovski. Všechny ve velmi vysoké gramáži a kvalitě. Vyráběny s ohledem na Vaše pohodlí a bezpečnost.
Ručníky, osušky a koupelnové předložky, které najdete v našem obchodě, jsou převážně od německé značky Möve, které s radostí a klidným svědomím našim zákazníkům doporučujeme. Möve se orientuje nejen na kvalitu, ale také na design a je tedy už jen na vás, jestli se rozhodnete oživit vaši koupelnu ze sortimentu jedno nebo vícebarevných ručníků a osušek nebo se chystáte na dovolenou a přijde vhod plážová osuška :-). Pokud vybíráte dárek pro manželku, maminku nebo přítelkyni, tak určitě žádnou ženu neurazíte pokud sáhnete po luxusní kolekci CRYSTAL COLLECTION.

 

Provozovatel webu, R - Zonne s.r.o., se sídlem V. Nezvala 40/65, 674 01 Třebíč, IČ: 04027981, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím